هرگز فراموش نشوید-

هرگز فراموش نشوید

معرفی کتاب هرگز فراموش نشوید

در کتاب هرگز فراموش نشوید اثر گروه آموزشی دیل کارنگی، می‌آموزید، چگونه فردی شوید که همه به یاد بیاورند و کسی توانایی مخالفت با شما را نداشته باشد. شما می‌توانید 10 عنصر ضروری برای فراموش‌ نشدنی‌ بودن را در خود ایجاد و نهادینه کنید!

دارا بودن شخصیت والا حقیقتاً به چه معناست؟ چگونه می‌توانید خود را از افراد جدا کنید و به یک رهبر موفق تبدیل شوید؟ چه زمانی باید اجازه دهید شهودتان در تصمیمات تجاری راهنمایتان باشد؟ اگر می‌خواهید زندگی‌تان را به‌ سوی معنایی عمیق‌تر و تأثیرگذاری ژرف‌تر هدایت کنید، می‌توانید پاسخ این پرسش‌ها و دیگر پرسش‌های مهم خود را در کتاب هرگز فراموش نشوید (Make Yourself Unforgettable)، الهام‌بخش و محرک بیابید.

شخصیت والا انرژی منحصربه‌فردی است که باعث می‌شود انسان‌ها هرگز فراموش نشوند و راحت‌تر از آنکه شرح داده شود قابل تشخیص است. ما به‌محض دیدن آن را تشخیص می‌دهیم؛ اما حقیقتاً «شخصیت والا» چیست؟ کتاب هرگز فراموش نشوید، نه‌تنها به شما در پاسخ به این سؤال کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود در همه جنبه‌های زندگی‌تان «دارای شخصیت والا» باشید. وقتی این کار را انجام دهید، که البته کاری ساده نیست، به معنای واقعی کلمه هرگز فراموش نخواهید شد.

دیل کارنگی (Dale Carnegie) بنیان‌گذار فنون پیشرفت فردی است. او که نویسنده کتاب چگونگی دوست‌یابی و تأثیرگذاری بر افراد است، میلیون‌ها خواننده دارد و آثارش همواره بر زندگی افراد تأثیر می‌گذارد. امروزه برنامه‌های آموزشی دیل کارنگی به بیش از 30 زبان ترجمه شدند و در ایالات متحده و سراسر جهان در دسترس همگان هستند.

در کتاب هرگز فراموش نشوید رازهای ایجاد تأثیر مثبت و طولانی‌مدت را می‌آموزید، از جمله:

- 6 گام برای مدیریت مسائل ارتباطی.
- 4 مانع غیر‌منتظره برای داشتن اخلاق باوجدان و راه‌های اجتناب از این موانع.
- شیوه‌ای جدید برای درک و ایجاد اعتماد.
- فنونی برای ایجاد شهامت و اجتناب از ترس.
- 5 مهارت اجتماعی مهم که موجب می‌شود شخص، فردی با شخصیت والا شناخته شود.

به‌ محض آنکه کشف کنید چگونه می‌توانید به‌طور طبیعی و بدون ایجاد فشار خود را از دیگران جدا کنید، به‌سرعت متوجه می‌شوید که افراد در تمام وجوه زندگی‌تان مثبت‌تر و با احترام‌تر از قبل با شما رفتار می‌کنند.

در بخشی از کتاب هرگز فراموش نشوید می‌خوانیم:

وقتی از دشمنانمان متنفر هستیم، علیه خود به آن‌ها قدرت می‌دهیم: قدرت تسلط بر خوابمان، اشتهایمان، فشار خونمان، سلامتی‌مان و شادی‌مان. اگر دشمنان ما می‌دانستند چقدر ما را نگران می‌کنند، آزارمان می‌دهند و با ما هم‌تراز می‌شوند، غرق در شادی می‌شدند. تنفر ما به‌ هیچ‌وجه آن‌ها را آزار نمی‌دهد، بلکه روزها و شب‌های خودمان را به جهنم پریشانی تبدیل خواهد کرد.

فهرست مطالب

مقدمه
بخش اول: انرژی فراموش‌نشدنی
بخش دوم: حفظ شخصیت والا در بحران
بخش سوم: الهام‌بخشی به‌ جای تقلید
بخش چهارم: صداقت همراه با احترام
بخش پنجم: گوش دادن: مهارت کلیدی ارتباط
بخش ششم: قانون احساسات
بخش هفتم: حفظ شخصیت والا و اعتمادبه‌نفس
بخش هشتم: یکدلی با همه
بخش نهم: ایجاد اعتمادبه‌نفس گروهی
بخش دهم: مدیریت هیجانات
بخش یازدهم: صبوری با هدف
بخش دوازدهم: بینشی فراتر از عقل
بخش سیزدهم: بازپروری بدون حسرت
فصل چهاردهم: قدرشناسی فراتر از آسایش
بخش پانزدهم: شجاعت نقطه مقابل ترس
بخش شانزدهم: پول و شخصیت والا
بخش هفدهم: نگران نباش، شخصیت والا داشته باش!
بخش هجدهم: کامیابی، موفقیت و فراتر از آن
سخن آخر
درباره نویسنده

آیکون موضوعات موضوعات

خودسازی
هرگز فراموش نشوید
هرگز فراموش نشوید